kp soccer,soccerbp,soccerxp,cleatsuperfly,soccerbo,soccerwo,soccertutu,soccermagistaxp,soccergp,soccerqp,soccersuperflyxp,superflyboots,lovecleatsCr7 Gold Cleats,Cheap Nike Superfly,



• O nama
• Datum i mjesto održavanja, staza
• Kategorije
• Nagrade
• Prijava
• Smještaj
• Rekordi
• Rezultati
• Fotografije
• Satnica takmičenja
• Informacije


• O nama
• Datum i mjesto održavanja, staza
• Nagrade
• Prijava
• Rezultati
• Fotografije
• Satnica takmičenja
• Memorijal "Veliša Mugoša"
• Informacije

  HOME  |  O NAMA   |  INFORMACIJE  |  SPONZORI  |  e-mail  | 

 

DOBRODOŠLI NA

PREZENTACIJU

ULTRA MARATONA I

MEĐUNARODNE ATLETSKE

TRKE "19, DECEMBAR"

 

Održana 58.ATLETSKA ULIČNA TRKA“19.DECEMBAR”TROFEJ PODGORICE – 2016-MEMORIJAL “VELIŠA MUGOŠA”  Pobjednici Slađana Perunović i Borisa Čovića

Dana 18.12.2016.godine je u Podgorici, povodom dana oslobođenja Glavnog grada 19.decembra , pod pokroviteljstvom Glavnog grada-Podgorice (Sekreterijata za kulturu i sport Glavnog grada), a u tehničkoj organizaciji ATK “Podgorički maraton” održana najstarija sportska manifestacija  u Crnoj Gori "58. Atletska ulična trka Oslobođenje Podgorice - Memorijal" Veliša Mugoša" na kojoj je nastupilo preko 400 takmičara u svim odrzanim trkama manifestacije od pionira do seniors. Na početku manifestacije direkcija trke je dodijelila zahvalnice organizacijama i preduzećima koji su pomogli održavanje trke i to: Atletskom savezu Crne Gore, Vojsci Crne Gore, Saobraćajnoj policiji Podgorice, privatnoj klinici “Codra”, Sekuriti obezbjeđenju “Titan”,Sportskoj redakciji TVCG, Sportskoj redakciji “Dana”, sportskoj redakciji “Pink televizije”, Sekreterijatu za kulturu i sport Glavnog grada,Djecijem Savezu Podgorice,Sponzorima manifestacije i medjunarodnom atletskom sudiji Draganu Smolovicu predsjedniku Sudijske komisije ASCG.U glavnoj  trci kod seniorki po 11put uzastopno pobijedila je najbolja crnogorska atletičarka Slađana Perunović, članica AK "Nikšić" iz Nikšića, dok je u trci kod seniora unfinisuntrke u poslednjih 50 m trijumfovao član Bjelopoljskog “Jedinstva” Boris Čović ispred visestrukog pobjednika trke Dragoljuba Koprivice.Takmičenje je otvorio predsjednik organizacionog odbora trke Milorad Backović,  a isrped ASCG manifestaciji su prisustvovali su potpredsjednik Gojko Banjević, generalni sekretar Milan Madžgalji, selektor reprezentacije Osman Erović i treneri iz klubova: Zoran  Jojic, Mileva Kilibarda, Ivan Popovic, Sanja Đurnić, Dane Zegarac, Budimir Vukicevic,Drago Music,Slavoljub Miladinovic, i drugi, te predsjednik Sudiske komisje Dragan Smolovic, a trku je na Trgu Nezavisnosti i duž staze ulicom "Slobode" pratilo vise stotina građana Podgorice. Po izjavi organizatora ovo je bila najmasovnija i najbolje organizovana atletska trka u poslednjih nekoliko godina.

Rezultati trka po disciplinama

700m  djevojčice - osnovne škole

1. Selma Bektešević – Pavle Rovinski

2. Jovana Jovanović – Savo Pejanović

3. Ksenija Poje – Savo Pejanović

700m  pionirke

1. Ivona Drašković – Lovćen

2. Marija Perišić – Lovćen

3. Mare Jablan – Arsenal

800m  dječaci - osnovne škole

1. Jakov Rudar – Radojica Perović

2. Dušan Kovačević – Savo Kažić

3. Lazar Darmanović – Pavle Rovinski

800m pioniri

1. Marko Perišić – Lovćen

2. Danis Ljuši – Sanja

3. Aldin Hajdarović – Sanja

1000m  djevojčice - srednje škole

1. Milica Sekulić – Ekonomska

2. Nikolina Grba – Hemijska

3. Nikoleta Rovčanin – Hemijska

1000m  juniorke

1. Jovana Đurović – Jedinstvo

2. Marija Živković – Lim

3. Marina Marković – Lovćen

1500m dječaci - srednje škole

1. Nikola Potpara – Ekonomska

2. Nikola Jelić – Mašinska

3. Amer Sijarić – Mašinska

1500m juniori

1. Aleksandar Miletić – Nikšić

2. Edin Erović – Jedinstvo

3. Vlado Đurović – Mornar

Ukupan plasman  - srednje škole

1. Ekonomska škola

2. Mašinska škola

3. Hemijska škola

3000m - rekreativke

1. Aleksandra Kustudić – Podgorica

3000m - veterani preko 60 godina

1. Mirko Knežević – Podgorica

2. Velimir Ćorović – Nikšić

3. Branislav Stijepović – Risan

4000m seniorke

1. Slađana Perunović – Nikšić

2. Anastasija Magdelinić – Jedinstvo

3. Lidija Todorović – Nikšić

4000m - veteranke

1. Rada Miladinović – Podgorica

5000m seniori – memorijal “Veliša Mugoša”

1. Boris Čović – Jedinstvo

2. Dragoljub Koprivica – Mornar

3. Miloš Mikić – Nikšić

 

5000m –  pripadnici vojske  

1. Miljan Babić – Danilovgrad

2. Radoje Đuknić – Danilovgrad

 

5000m –  pripadnici policije

1. Veselin Petrušić – Nikšić

5000m –  studenti

1. Svetozar Stamatović – Pomorski fakultet

2. Đorđe Radović – UDG

3. Aleksa Maliković – Arhitektonski fakultet

5000m - veterani 40-50 godina

1. Veselin Petrušić – Nikšić

2. Momčilo Pejović – Podgorica  

5000m - veterani 50-60 godina

1. Zoran Milikić – Podgorica

5000m –  rekreativci

1. Muhamed Kurgaš – Podgorica

2. Mirko Martinović – Podgorica

3. Igor Đapić – Nikšić